Kniha fotografií zeleného Hradce je oficiálně představena

Začátkem prázdnin do kempu na Stříbrňáku dorazili nejen první turisté, ale i pozvaní hosté, kteří přišli na vlastní oči vidět novou knihu o našem krásném městě. Už to samotné je trochu neobvyklé, bližším rozměrem to ale dává smysl, kniha totiž ukazuje Hradec Králové trošku z jiného pohledu. 

Fotografická kniha s názvem Hradec Králové – město v přírodě, kterou vydalo nakladatelství Garavin společně s Městskými lesy Hradec Králové vyobrazuje zeleň ve městě i jeho nejbližším okolí za všech ročních obdobích. Známý hradecký fotograf David Taneček velmi umě pracoval s výběrem lokalit i volbou ročních období. Unikátní knihu doplnil svým nezaměnitelným komentářem Zdeněk Zahradník. Je tedy jistota, že kniha nejen zaujme, ale i podá komplexní pohled na to, jak unikátní místa má Hradec Králové z pohledu ekologického i rekreačního.

Oficiální část zahájil svým trefným a zábavným slovem Ondřej Tikovský, ředitel Parlamentní knihovny a velký hradecký patriot. Poblahopřát autorům a podpořit knihu úvodním slovem neodmítla ani místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská. Velmi ráda jsem si popovídala u jednoho stolu nejen s paní Horskou, ale i se současným primátorem Alexandrem Hrabálkem i jeho předchůdcem Zdeňkem Finkem. 

Co říct závěrem? I já přeji knize mnoho spokojených čtenářů různého věku, které věřím kniha namotivuje k osobní návštěvě nejen Hradce Králové, ale i jeho příměstských lesů. Pokud vás moje reportáž zaujala, můžete si knihu přijít prohlédnout například do knihkupectví Kosmas.

Eliška z Hradce